Objavljeno: Pon 13.11.2017.

Kvalifikacije za EP, U-21: Remi Hrvatske u Solunu

Hrvatska reprezentacija do 21 godine starosti odigrala je 1:1 u Solunu kod Grčke, u kvalifikacijskom ogledu skupine 1 za odlazak na Europsko prvenstvo.

Time su ove dvije reprezentacije ostale zajedno na vrhu ljestvice, s 13 bodova u pet do sada odigranih utakmica.

Prije pogodaka koji su se dogodili u drugom poluvremenu obje su reprezentacije propustile nekoliko dobrih prilika (najveću Brekalo, ali u 42. minuti nije realizirao jedanaesterac), a potom je u 65. minuti domaću momčad u vodstvo doveo Manthatis. No, samo devet minuta kasnije Hrvatska se vratila u igru, a pogodak za 1:1 postigao je Josip Brekalo.

U završnom dijelu susreta Hrvatska je mogla doći do pobjede. Pritisak se posebno povećao, nakon što je domaći igrač Pasalidis u 83. minuti zaradio drugi žuti karton, no ostalo je 1:1 i svaka je reprezentacija po prvi puta u ovim kvalifikacijama ostala bez pobjede.

Kvalifikacije za EP, U-21 (skupina 1): Grčka - Hrvatska 1:1 (Manthatis 65./Brekalo 74.)

Redoslijed: 1. Hrvatska 13 bodova (5 utakmica), 2. Grčka 13 (5), 3. Bjelorusija 7 (5), 4. Češka 4 (3), 5. Moldavija 3 (5), 6. San Marino 0 (5)