Objavljeno: Ned 13.10.2019.

Kvalifikacije za EP: Žestoki remi Hrvatske u Cardiffu

U pretposljednjoj kvalifikacijskoj utakmici za odlazak na Euro nogometaši Hrvatske u Cardiffu su protiv Walesa odigrali neodlučeno 1:1.

Hrvatska tako nije uspjela u ovom dvoboju i matematički osigurati plasman na Europsko prvenstvo, već će to pokušati ostvariti u svom posljednjem nastupu u skupini E, domaćem susretu protiv Slovačke.

Utakmica je počela savršeno po Hrvatsku. Brekalo je u devetoj minuti probio lijevu stranu, odigrao do Petkovića, a ovaj proslijedio za Vlašića koji je sjajno naciljao i pogodio za 1:0. Samo nekoliko minuta kasnije lako je moglo biti 2:0, ali je udarac glavom Perišića sjajno obranio velški vratar Hennessey.

Velšani dugo vremena nakon primljenog gola nisu mogli povezati svoju igru, dok je Hrvatska i dalje igrala u laganom ritmu te kontrolirala situaciju u Cardiffu. Kako se približavao kraj poluvremena tako su rasle tenzije, igralo se sve čvršće i neopreznije, a u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Wales je izjednačio.

Unatoč prekršaju u napadu na Kovačiću, akcija Velšana nije zaustavljena, a okončana je rutinskom egzekucijom Garetha Balea za 1:1.

U nastavku je nastavljena žestoka, nerijetko i opasna igra s obje strane. U takvoj rastrganoj igri, s brojnim prekršajima, nije viđeno mnogo opasnih prilika pred vratarima. Više su se brojali žuti kartoni i ozljede pa je tako zbog ozljede iz igre u samoj završnici morao izaći hrvatski kapetan Luka Modrić.

Rezultat se do kraja nije mijenjao i Hrvatskoj u studenom ostaje posljednja utakmica, domaći susret protiv Slovačke, gdje će za siguran prolaz biti dovoljan i bod.

Inače, Hrvatska u tom posljednjem ogledu neće moći računati na Domagoja Vidu i Dejana Lovrena (suspenzija žutih kartona).

Hrvatska je igrala u sastavu: Livaković, Jedvaj, Vida, Lovren, Barišić, Modrić (od 90. Badelj), Kovačić (od 46. Kovačić), Vlašić, Brekalo, Perišić, Petković (od 63. Rebić).

Kvalifikacije za EP, skupina E: Wales - Hrvatska 1:1 (Bale 45.+3/Vlašić 9.), Mađarska - Azerbajdžan 1:0

Redoslijed: 1. Hrvatska 14 (7), 2. Mađarska 12 (7), 3. Slovačka 10 (6), 4. Wales 8 (6), 5. Azerbajdžan 1 (6)