Objavljeno: Sub 08.06.2019.

Kvalifikacije za Euro: Drama u završnici, Hrvatska ipak bolja od Walesa

U trećem nastupu u kvalifikacijskoj skupini E, na putu prema Euru, hrvatski nogometaši ostvarili su drugu pobjedu.

U osječkom Gradskom vrtu, pred 17 000 okupljenih gledatelja, Hrvatska je s 2:1 svladala Wales čime je ispravila prošli poraz u Mađarskoj i time zasjela na prvo mjesto ljestvice.

Očekivano je od početka Hrvatska imala prevlast u posjedu, ali je isto tako brzo postalo jasno kako će Wales biti vrlo opasan u kontrama i iz prekida.

Uz dosta sreće Hrvatska je vrlo rano povela. Tom prilikom, u 17. minuti, Hrvatska je izvela kontru jer su se Velšani samo na trenutak otvorili. Perišić je sa svoje lijeve strane uputio brzu loptu u šesnaesterac, a prije Kramarića udario ju je gostujući igrač Lawrence i poslao u vlastitu mrežu.

Prijetila je potom Hrvatska dobrim udarcima Perišića i Kramarića preko vrata, no Wales je bivao sve opasniji kako se približavao kraj poluvremena te je stvorio dvije vrlo dobre prilike (jednom je odlično reagirao hrvatski vratar Livaković).

Nastavak je počeo idealno za Hrvatsku. Nakon što je poništen pogodak Kovačiću u 46. minuti, samo minutu kasnije velšku je mrežu za 2:0 naciljao Ivan Perišić. Njegova "bomba" ove subote bila je sedmi pogodak Perišića u karijeri na njemu sretnom Gradskom vrtu.

Nakon drugog primljenog gola, Wales je bivao sve hrabriji u svojim napadima i najveća je prijetnja hrvatskoj obrani, ali i sigurnom Livakoviću, bio Gareth Bale. No, sve su šanse ostale propuštene, dok je Hrvatska spustila ritam igre na slavonskoj sparini te je čuvala prednost od dva pogotka.

No, u 77. minuti utakmica se zakomplicirala. Uz pomoć Vide na 1:2 smanjio je Brooks i do kraja ogleda trajala je ludnica na obje strane terena. Mogla je Hrvatska povećati vodstvo, ali je i Wales mogao izjednačiti. No, ostalo je 2:1...

Hrvatska je igrala u sastavu: Livaković, Jedvaj, Lovren, Vida, Barišić, Modrić, Brozović, Kovačić (od 76. Badelj), Brekalo (od 66. Pašalić), Kramarić, Perišić (od 92. Škorić).

Kvalifikacije za SP (skupina E): Hrvatska - Wales 2:1 (Perišić 47./Lawrence 17.-ag, Brooks 77.), Azerbajdžan - Mađarska 1:3

Redoslijed: 1. Mađarska 6 bodova (3 utakmice), 2. Hrvatska 6 (3), 3. Wales 3 (2), 4. Slovačka 3 (2), 5. Azerbajdžan 0 (1)