Objavljeno: Pet 24.09.2021.

Kvalifikacije za Euro, U-17 (žene): Prva pobjeda Hrvatske

Hrvatska ženska reprezentacija do 17 godina uspješno je otvorila kvalifikacijski turnir prve runde za odlazak na Europsko prvenstvo iduće godine.

Hrvatska U-17 je domaćin turniru, a u Zagrebu je na startu svladala vršnjakinje iz Armenije s uvjerljivih 5:0.

U samom uvodu susreta Hrvatska U-17 je zabila tri gola, a strijelkinje su bile Petra Mikulica (4.), Barbara Živković (10.) i Ena Čorak (18. minuta). Nakon toga su laku pobjedu golovima kompletirale Klara Kovačević i Ana Višnjić u 38. i 44. minuti.

U drugom ogledu prvog kola Kazahstan i Litva su remizirali (2:2). Hrvatska U-17 iduću utakmicu igra 26. rujna (16 sati) protiv Kazahstana.

Kvalifikacije za Euro, U-17 (žene): Hrvatska - Armenija 5:0, Kazahstan - Litva 2:2