Objavljeno: Pet 31.05.2019.

Kvalifikacije za HT Prvu ligu: Remi Šibenika i Istre 1961 na Šubićevcu

Nogometaši Šibenika i pulske Istre 1961 odigrali su prvu kvalifikacijsku utakmicu za popunu Hrvatski Telekom Prve lige.

Ogled na Šubićevcu završio je 1:1 tako da se drama seli u Pulu gdje će se u ponedjeljak (u 19 sati) odigrati uzvratna utakmica, također uz prijenos na Hrvatskoj nogometnoj televiziji.

Prije tri sezone ove dvije momčadi također su igrale međusobne kvalifikacijske susrete za Prvu ligu. I tada je Šibenik bio domaćin te je i tada taj duel završio na identičan način (1:1).

Ovom prilikom oba pogotka postignuta su u uvodnom dijelu susreta i to unutar samo nekoliko minuta.

U 13. minuti sjajno je reagirao igrač Šibenika Davor Kukec te je s desetak metara naciljao suparničku mrežu za veliko domaće slavlje i vodstvo Šibenika 1:0. No, Šibenik i Funcuti veselili su se samo stotinjak sekundi. Toliko je trebalo da gotovo iz mrtvog kuta odlično puca Adrian Fuentes i izjednači na 1:1.

Na samom kraju prvog poluvremena odličnu je priliku za vodstvo imala pulska momčad, no dobro je reagirao domaći vratar Labrović.

U nastavku je Šibenik dominirao, ali bez pravih i izrazitih prilika, dok su Puljani zadovoljni rezultatom kontrolirali igru, čekali kraj i selidbu na domaći teren.

Kvalifikacije za popunu HT Prve lige, prva utakmica: Šibenik - Istra 1961 1:1 (Kukec 13./Fuentes 15.)