Objavljeno: Sub 21.08.2021.

Kvalifikacije za Ligu prvakinja: Nogometašice Osijeka svladale Anderlecht

Nogometašice Osijeka ostvarile su svoj cilj na kvalifikacijskom turniru Lige prvakinja. Na domaćem terenu svladale su belgijski Anderlecht rezultatom 1:0 i izborile play-off.

Iako su Belgijanke u ovom susretu bile favoritkinje, igrom nisu uspjele opravdati taj status. Osječanke su od samog starta krenule punom snagom. Iako je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, obje ekipe imale su po nekoliko prilika i udaraca prema vratima.

Drugo poluvrijeme donijelo je ono što su Osječanke i njihova publika toliko priželjkivali. U 54. minuti za vodstvo zabija Izabela Lojna. Od tog su trenutka Osječanke nastavile s dominantnom igrom. Belgijanke su imale nekoliko konkretnih prilika, no rezultat je ostao nepromijenjen.

Ovom pobjedom Osječanke su osigurale posljednju stepenicu prije ulaska u grupnu fazu Lige prvakinja. Protivnice za naredne dvije utakmice, koje su na rasporedu 31. kolovoza ili 1. rujna te 8. ili 9. rujna, saznat će ove nedjelje kada je na rasporedu ždrijeb parova.

Kvalifikacije za Ligu prvakinja: ŽNK Osijek - RSC Anderlecht 1:0 (Lojna 54.)