Objavljeno: Sri 08.06.2022.

Kvalifikacije za popunu Prve NL: Mladost i Vukovar 1991 u finalu

U finale kvalifikacija za popunu Prve NL, dosadašnje Druge lige, plasirali su se nogometaši Mladosti iz Ždralova i Vukovara 1991. Finalnoj utakmici domaćin će biti Mladost, ali ne u Ždralovima, već u Bjelovaru. Ogled je na programu 12. lipnja.

U polufinalu je Mladost, također u Bjelovaru, svladala Zagorec iz Krapine s 1:0, dok je Vukovar 1991 u gostima bio bolji od Hrvaca 2:0.

Utakmicu Mladosti i favoriziranog Zagorca odlučio je Žabec golom u 23. minuti, dok se ogled Hrvaca i Vukovara 1991 prelomio u drugom dijelu. Prvo je domaći igrač Ribičić unutar samo tri minute (49. i 51.) dobio dva žuta kartona, nakon čega su golove za goste dali Barišić u 56. i Gonzalez u 58. minuti.

Kvalifikacije za popunu Prve NL, polufinale: Mladost Ždralovi - Zagorec 1:0 (Žabec 23.), Hrvace - Vukovar 1991 0:2 (Barišić 56., Gonzalez 58.)