Objavljeno: Sub 04.06.2022.

Kvalifikacije za Prvu NL: Mladost slavila protiv Grobničana

Nogometaši Mladosti iz Ždralova pobijedili su Grobničan u Bjelovaru s 2:1 čime su osigurali polufinalnu utakmicu dodatnih kvalifikacija za Prvu NL, kako će se po novome zvati drugoligaško okruženje. Podsjetimo kako će se dosadašnja HT Prva liga odsad zvati Elitna liga.

Oba pogotka Mladost Ždralovi je postigla u prvom poluvremenu. Baraban je zabio u osmoj, a Žabec u 42. minuti. Grobničan je smanjio golom Pilčića u 63., ali je i ostao s igračem manje od 76. minute (Kurilić) te je minus od jednog pogotka ostao nedostižan.

Mladost Ždralovi će u polufinalu opet biti domaćin te će dočekati Zagorec, dok se u drugom polufinalnom ogledu sastaju Hrvace i Vukovar 1991. Pobjednici tih susreta odigrat će 12. lipnja finale u kojem će se odlučivati o putniku u drugoligaško društvo.

Kvalifikacije za popunu Prve NL: Mladost Ždralovi - Grobničan 2:1 (Baraban 8., Žabec 42./Pilčić 63.)