Objavljeno: Pet 06.10.2017.

Kvalifikacije za SP: Finska uzela bod i šokirala Hrvatsku u 90. minuti

Hrvatska reprezentacija odigrala je samo 1:1 protiv Finske na Rujevici, u pretposljednjem kolu kvalifikacijske skupine I za odlazak na Svjetsko prvenstvo. Hrvatsku je šokirao Soiri koji je u 90. minuti pogodio za 1:1 i time otkinuo Hrvatskoj itekako važna dva boda.

Dramatična završnica kvalifikacija tako se prebacuje na ponedjeljak i posljednje kolo. U dobitnoj situaciji sada se nalazi prvoplasirani Island koji ima domaću utakmicu protiv Kosova i dva boda više od Hrvatske i Ukrajine koji međusobno igraju u Kijevu.

Hrvatska je od samog starta zagospodarila travnjakom na Rujevici. Posebno su motivirani bili kapetan Luka Modrić, slavljenik sa stotim nastupom za reprezentaciju, i Josip Pivarić koji je kreirao mnoge opasnosti za finska vrata.

Pivarić je tako u devetoj minuti sjajno pripremio priliku za Vrsaljka koji je bio neprecizan. Potom su opasno prijetili Vida i dva puta Perišić, no u prvom poluvremenu ta velika dominacija nije donijela i vodstvo Hrvatskoj.

U drugom dijelu izuzetno je opasno zaprijetio Finac Pohjanpalo u 56. minuti, ali u idućoj akciji Hrvatska je povela. Modrić je sjajno iznio loptu, akciju nastavio Rog pa Kramarić i na kraju je Pivarić asistirao Mariju Mandžukiću za gol.

Do kraja utakmice Finska je opasno pritisnula Hrvatsku i takva igra na kraju je, u 90. minuti, donijela pogodak koji je postigao Soiri, koji je uzgred rečeno na Rujevici debitirao u dresu finske reprezentacije.

Hrvatskoj slijedi završnih 90 minuta borbe za SP i utakmica u Kijevu protiv Ukrajine (ponedjeljak, 20:45 sati).

Kvalifikacije za SP, skupina I: Hrvatska - Finska 1:1 (Mandžukić 57./Soiri 90.)