Objavljeno: Sri 23.10.2019.

Kvalifikacije za SP, futsal: Hrvatska s 4:0 bolja od BiH

Hrvatska reprezentacija u futsalu pobjedom od 4:0 protiv Bosne i Hercegovine otvorila je prvi krug kvalifikacija (Glavna runda) za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Dubrovnik je domaćin skupine 7 u kojoj se nalazi Hrvatska, a izabranici Mate Stankovića na premijeri su ostvarili vrlo važnu pobjedu prema cilju, a to je plasman na prvo ili drugo mjesto koja vode prema Elitnoj rundi kvalifikacija.

Igrač utakmice bio je Luka Suton s tri pogotka. Prvi je postigao u osmoj minuti, dok je u 18. Jelovčić povećao na 2:0. Susret je riješen početkom drugog dijela, a u 23. minuti Suton je zabio još dva gola za konačno hrvatsko slavlje od 4:0.

Iduću utakmicu Hrvatska igra u četvrtak u istom terminu (20 sati). Suparnik je Švedska, a i taj dvoboj možete pogledati u izravnom prijenosu na HNTV-u.

Glavna runda kvalifikacija, (skupina 7, 1. kolo): Hrvatska - BiH 4:0 (L. Suton 8., 23., 23., Jelovčić 18.), Rusija - Švedska 7:3

Redoslijed: 1. Rusija 3, 2. Hrvatska 3, 3. BiH 0, 4. Švedska 0