Objavljeno: Sub 26.10.2019.

Kvalifikacije za SP, futsal: Remi Hrvatske i Rusije

Okončana je skupina 7 Glavne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u futsalu, a u posljednjem ogledu Hrvatska i Rusija odigrali su 2:2.

Rusija i Hrvatska još su se ranije, nakon dvije pobjede protiv BiH i Švedske, plasirale u nastavak kvalifikacija, u Elitnu rundu, a Rusija je na kraju osigurala prvo mjesto u skupini zbog više postignutih pogodaka.

Bolje su susret otvorili Rusi koji su dvama uzastopnim pogocima, Davidova u 12. minuti i Asadova minutu kasnije, poveli 2:0. No, pred odlazak na odmor zaostatak domaćina na asistenciju Tihomira Novaka smanjuje Franco Jelovčić za 1:2 na poluvremenu.

Dugo se u nastavku susreta čekalo na pogodak, a isti je u 39. minuti djelo hrvatskog reprezentativca Novaka kojemu je asistenciju uzvratio Jelovčić. Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao te su Hrvatska i Rusija podijelili bodove.

Glavna runda kvalifikacija, (skupina 7, 3. kolo): Hrvatska - Rusija 2:2 (Jelovčić 20., Novak 39./Davidov 12., Asadov 13.), Švedska - BiH 3:6

Redoslijed: 1. Rusija 7, 2. Hrvatska 7, 3. BiH 3, 4. Švedska 0