Objavljeno: Uto 05.09.2017.

Kvalifikacije za SP: Poraz Hrvatske u Eskisehiru

Turska je s 1:0 pobijedila Hrvatsku u Eskisehiru, u utakmici osmog kola skupine I kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

S obzirom na to da je Island pobijedio Ukrajinu 2:0 trenutačno Hrvatska i Island, dvije utakmice prije kraja, imaju po 16 bodova, a Ukrajina i Turska po 14.

Vatreno su i Turska i Hrvatska ušle u utakmicu i svašta se događalo u prvih desetak minuta. Hrvatska je imala sjajnu priliku, ali Kovačić nije pogotkom okončao akciju. Potom je Yilmaz igrao rukom u svom šesnaestercu, a pritom je pogodio i vlastiti okvir vratiju.

I umjesto očiglednog jedanaesterca i crvenog kartona za igrača Turske, Hrvatska je ostala bez ičega. Samo nekoliko minuta kasnije i domaćin je opasno zaprijetio, ali Tosun nije bio do kraja precizan.

Igra se potom donekle smirila, ali i dalje je tempo bio žestok, no pravih prilika za pogodak nije bilo.

Početkom drugog dijela ponovno je frcalo sa svih strana, a najbolju je priliku imao Perišić u 57. minuti kada je bio lijepo proigran od Modrića, ali je Perišić promašio suprotni kut.

Igralo se između dva šesnaesterca, a onda je u 75. minuti Turska povela. Žestoko je pucao Özyakup, Subašić je odbio do Cenka Tosuna koji je pogodio bliži kut za 1:0. Do kraja je Hrvatska ostala bez rješenja kako doći do željenog izjednačenja.

Početkom listopada Hrvatska će završiti kvalifikacije domaćom utakmicom protiv Finske i gostovanjem kod Ukrajine.

Kvalifikacije za SP, skupina I, 8. kolo: Turska - Hrvatska 1:0 (Tosun 75.)

Redoslijed: 1. Hrvatska 16, 2. Island 16, 3. Ukrajina 14, 4. Turska 14, 5. Finska 7, 6. Kosovo 1