Objavljeno: Pet 15.09.2017.

Kvalifikacije za SP: Rudelić u 92. donijela bod Hrvaticama

Hrvatska ženska reprezentacija remijem je započela kvalifikacije za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2019. godine kojem će domaćin biti Francuska.

U prvom ogledu skupine D Hrvatice su u Kijevu odigrale 1:1, a veliki je bod donijela Ivana Rudelić pogotkom u 92. minuti!

Hrvatska ekipa je bila u velikim problemima od 43. minute kada je Monika Conjar zaradila drugi žuti, isključujući karton. S igračicom manje Hrvatska je držala 0:0 do 15 minuta prije kraja kada je Apanaščenko realizirala jedanaesterac za 1:0 Ukrajine.

No, kako smo naveli, Hrvatice su odgovorile na pravi način u samoj završnici, a Rudelić je prvi bod u kvalifikacijama donijela golom u drugoj minuti nadoknade.

Hrvatske nogometašice novi ispit imaju u Varaždinu protiv Švedske (utorak 19.9., 18 sati) uz prijenos na HNTV-u.

Kvalifikacije za SP, skupina D, 1. kolo: Ukrajina - Hrvatska 1:1 (Apanaščenko 76.-11m/Rudelić 90.+2)