Objavljeno: Čet 30.08.2018.

Kvalifikacije za SP: Sjajan remi Hrvatica protiv Danske u Viborgu

Hrvatske nogometašice zaključile su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u skupini D velikim osvojenim bodom na gostovanju kod Danske u Viborgu.

Hrvatska je u posljednjem svom ogledu odigrala 1:1 čime je osvojila ukupno treći bod u skupini (sva tri na gostovanjima). No, mogle su Hrvatice upisati i povijesnu pobjedu jer su vodile sve do 92. minute. No, tada je Nadia Nadim postigla pogodak i spasila svoju Dansku poraza.

U 60. minuti sjajno se u danskom šesnaestercu snašla Izabela Lojna koja je postigla prvi gol na susretu. Nakon toga pa do pogotka Nadim trajala je potpuna dominacija domaćih igračica. I sve je napade Hrvatska odbijala do sudačke nadoknade...

Kvalifikacije za SP (skupina D): Danska - Hrvatska 1:1 (Nadim 90.+2/Lojna 60.), Švedska - Ukrajina 3:0

Redoslijed: 1. Švedska 18 bodova (7 utakmica), 2. Danska 16 (7), 3. Ukrajina 10 (7), 4. Mađarska 4 (7), 5. Hrvatska 3 (8)