Objavljeno: Uto 19.09.2017.

Kvalifikacije za SP: Šveđanke teško pobijedile hrabre Hrvatice

Hrvatske nogometne reprezentativke odigrale su ovog utorka drugu kvalifikacijsku utakmicu za odlazak na Svjetsko prvenstvo, u svojoj skupini D.

Švedska, jedna od najboljih europskih i svjetskih ekipa, silno se mučila u Varaždinu kako bi pobijedila Hrvatsku i na kraju je uspjela slaviti s 2:0. Sat vremena su se Hrvatice vrlo dobro i čvrsto branile te nisu uglednim suparnicama omogućile previše pravih prilika.

No, u 62. minuti je Lina Hurtig uspjela slomiti hrvatsku obranu i pogoditi za 1:0, a u drugoj minuti sudačke nadoknade konačan je rezultat postavila Kosovare Asslani.

Šveđanke su, jasno, bile bolje od početka do kraja. Dominirale su, stiskale i napadale, no moramo naglasiti da je kod vodstva Šveđanki 1:0 dobru priliku za Hrvatsku imala Ivana Rudelić, ali nije uspjela ugroziti švedsku vrataricu Lindahl.

Prvu sljedeću utakmicu Hrvatice će odigrati kod Mađarske (19. listopada).

Kvalifikacije za SP, skupina D: Hrvatska - Švedska 0:2 (Hurtig 62., Asslani 90.+2), Mađarska - Danska 1:6

Redoslijed: 1. Danska 3 boda (1 utakmica), 2. Švedska 3 (1), 3. Ukrajina 1 (1), 4. Hrvatska 1 (2), 5. Mađarska 0 (1)