Objavljeno: Uto 21.09.2021.

Kvalifikacije za SP: Talijanke s 5:0 bolje od Hrvatica

Reprezentativke Hrvatske odigrale su drugu kvalifikacijsku utakmicu skupine G za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2023. godine.

Nakon poraza kod Rumunjske (0:2), Hrvatice su u drugom nastupu dočekale Italiju u Karlovcu, a gošće su slavile s uvjerljivih 5:0.

U 17. minuti Talijanke su povele golom Game. Nakon toga je dva puta u nizu strijelkinja bila Giacinti (31. i 47. minuta), dok je u 50. minuti Girelli povećala na 4:0. Konačan rezultat postavila je Cernoia, koja je u 82. minuti realizirala jedanaesterac.

Inače, u Karlovcu je nakon točno sat vremena igre uslijedila dugačka stanka, a razlog je bio kvar na reflektorima. Isto tako, Talijanke su u posljednjih dvadesetak minuta utakmice imale igračicu manje na travnjaku jer je isključena gostujuća vratarka Guliani.

Hrvatskim nogometašicama slijede gostovanja kod dvije najjače ekipe u skupini. Kod Italije i Švicarske. Utakmice se igraju 22. i 26. listopada.

Kvalifikacije za SP, skupina G: Hrvatska - Italija 0:5 (Gama 17., Giacinti 31., 47., Girelli 50., Cernoia 82.-11m), Moldavija - Švicarska 6:0, Rumunjska - Litva 3:0

Redoslijed: 1. Švicarska 6 bodova (2 utakmice), 2. Italija 6 (2), 3. Rumunjska 6 (2), 4. Litva 0 (2), 5. Hrvatska 0 (2), 6. Moldavija 0 (2).