Objavljeno: Ned 03.09.2017.

Kvalifikacije za SP: Teška pobjeda Hrvatske, Vida junak

Daleko teže od očekivanog reprezentativci Hrvatske su pobijedili Kosovo 1:0 u Zagrebu, u utakmici sedmog kola kvalifikacijske skupine I za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Sve do 74. minute Hrvatska je imala vrlo nepovoljnih 0:0, a tada je Domagoj Vida, sa samo dva, tri metra od suparničkih vratiju, pogodio za 1:0 i tri boda koja su Hrvatsku vratila na sam vrh ljestvice.

Utakmica je, podsjetimo, bila prekinuta u subotu u 21. minuti, a u nastavku je Hrvatska dominirala, ali je bila daleko od konstantnog pritiska i Kosovo se relativno lako branilo i čuvalo nulu. Najodlučniji u svemu bio je Ivan Perišić koji je u prvom poluvremenu imao dvije dobre prilike, a sam je sebi omogućio i odličnu šansu u nastavku.

Potom je i Kramarić imao priliku za prvi pogodak pa Pivarić, no kosovsku je obranu na kraju matirao Vida. Nije bilo lako ni nakon tog jedinog gola na utakmici jer Kosovo je do kraja, u više navrata, imalo opasne napade koji se ipak nisu pretvorili u šokantno izjednačenje.

Za Hrvatsku slijedi teško gostovanje u utorak (20:45 sati) kod Turske.

Kvalifikacije za SP, skupina I, 7. kolo: Hrvatska - Kosovo 1:0 (Vida 74.)