Objavljeno: Uto 24.10.2017.

Kvalifikacije za SP, žene: Danska u Zaprešiću svladala Hrvatsku

Hrvatske nogometašice, kako se i očekivalo, nisu uspjele ozbiljnije nauditi Danskoj u kvalifikacijskoj utakmici skupine D za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Danska je u Zaprešiću s 4:0 pobijedila Hrvatsku i time došla do druge pobjede u isto toliko nastupa. Za Hrvatice je ovo bila četvrta utakmica i drugi poraz, a uz to imaju i dva remija.

Utakmicu je u prvom poluvremenu, s dva pogotka, riješila Pernilla Mosegaard-Harder, a posebno je lijep bio prvi gol u sedmoj minuti kada je fantastično pucala s 20-ak metara iskosa, a lopta je u mreži završila odbivši se od okvira vratiju.

U nastavku su se Hrvatice hrabro držale sve do same završnice, a onda su primile dva gola (Christiansen i Bruun) za konačnih 4:0.

Kvalifikacije za SP, žene, skupina D: Hrvatska - Danska 0:4 (Mosegaard-Harder 7., 27., Christiansen 89., Bruun 90.+4), Švedska - Mađarska 5:0

Redoslijed: 1. Danska 6 bodova (2 utakmice), 2. Švedska 6 (2), 3. Hrvatska 2 (4), 4. Ukrajina 1 (1), 5. Mađarska 1 (3)