Objavljeno: Čet 19.10.2017.

Kvalifikacije za SP, žene: Luda završnica, remi Mađarica i Hrvatica

U Györu su ženske reprezentacije Mađarske i Hrvatske odigrale neodlučeno 2:2 u ogledu skupine D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Za Hrvatsku je to drugi remi u kvalifikacijama (nakon 1:1 kod Ukrajine), dok je Mađaricama ovo prvi osvojeni bod.

Inače, završnica ovog susreta je bila uistinu infarktna. Sve do 75. minute je rezultat bio 0:0, a onda je počelo sijevati sa svih strana. Prvo je Csiszar u 75. minuti dovela Mađarsku u vodstvo, ali su uzvratile Sandra Žigić golom u 79. minuti za 1:1 i Isabella Dujmenović koja je u 91. minuti pogodila mađarsku mrežu za 2:1 i činilo se veliku pobjedu Hrvatica.

No, na samom kraju, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, još je jedan pogodak postigla Csiszar i tako postavila konačnih 2:2.

Hrvatske nogometašice u utorak (24.10., 18 sati) u Zaprešiću igraju protiv Dankinja uz izravan prijenos na Hrvatskoj nogometnoj televiziji.

Kvalifikacije za SP, žene, skupina D: Mađarska - Hrvatska 2:2 (Csiszar 75., 90.+4/Žigić 79., Dujmenović 90.+1)

Redoslijed: 1. Danska 3 boda (1 utakmica), 2. Švedska 3 (1), 3. Hrvatska 2 (3), 4. Ukrajina 1 (1), 5. Mađarska 1 (2)