Objavljeno: Pon 14.10.2019.

Kvalifikacije za U-21 EP: Laka pobjeda Hrvatske na početku Bišćanove ere

U drugom nastupu kvalifikacijske skupine 4 za odlazak na Europsko prvenstvo hrvatski nogometaši do 21 godine starosti upisali su premijernu pobjedu.

Nakon neočekivanog domaćeg poraza od Škotske u Šibeniku (1:2), Hrvatska je pod vodstvom novog izbornika Igora Bišćana upisala laganu pobjedu kod San Marina, najslabijeg suparnika u skupini. Mladi su Hrvati slavili 7:0.

Vrlo je brzo s ove utakmice izostala bilo kakva neizvjesnost jer je Hrvatska U-21 nakon dvadesetak minuta imala 3:0, a na poluvremenu 5:0.

Raspucao se u prvom dijelu Sandro Kulenović koji je upisao hat-trick. Sjajan je pogodak postigao Bistrović, a još je jedan dodao Ivanušec.

U nastavku su mladi Hrvati malo usporili te su zabili još dva gola za konačnih 7:0. Još je jedan gol San Marinu dao Ivanušec, a Soldo je zaključio priču.

Kvalifikacije za EP, skupina 4: San Marino - Hrvatska 0:7 (Kulenović 6., 24., 45.+3, Ivanušec 27., 57., Bistrović 42., Soldo 75.), Češka - Škotska 0:0

Redoslijed: 1. Škotska 8 bodova (4 utakmice), 2. Grčka 7 (3), 3. Češka 5 (3), 4. Litva 4 (4), 5. Hrvatska 3 (2), 6. San Marino 0 (4)