Objavljeno: Ned 22.10.2017.

Kvalifikacije, žene U-17: Tri utakmice, tri poraza Hrvatica

Okončana je kvalifikacijska skupina 6 nogometašica do 17 godina starosti za odlazak na Europsko prvenstvo. Hrvatske nogometašice su zauzele posljednje mjesto s tri poraza iz tri utakmice.

Nakon lagano izgubljenih susreta protiv Rusije (0:2) i domaćina Švedske (0:11), na kraju natjecanja i Izrael je pobijedio Hrvatsku (2:1).

Hrvatska je povela pogotkom Lare Lucić u 16. minuti, no samo tri minute kasnije izjednačila je Al Ramhe, a pobjedu je Izraelu donijela Nelson-Levy golom u 69. minuti. Od 67. minute Hrvatska je igrala s igračicom manje (dva žuta kartona Previšić).

Prva dva mjesta i plasman dalje u kvalifikacijama izborili su Švedska i Rusija.

Kvalifikacije za EP, U-17 žene (skupina 6, 3. kolo): Hrvatska - Izrael 1:2 (Lucić 16./Al Ramhe 19., Nelson-Levy 69.), Švedska - Rusija 7:0

Redoslijed: 1. Švedska 9, 2. Rusija 6, 3. Izrael 3, 4. Hrvatska 0