Objavljeno: Sri 06.11.2019.

Liga prvaka: Nevjerojatna završnica, Dinamo - Šahtar 3:3

Nevjerojatna je bila utakmica četvrtog kola skupine C Lige prvaka u kojoj su Dinamo i Šahtar odigrali 3:3 na maksimirskom stadionu.

Nevjerojatna je bila jer je do 83. minute rezultat bio 1:1. Potom je Dinamo poveo 3:1 i do 93. minute vodio s dva gola plusa, ali i primio do kraja dva pogotka za konačnu podjelu bodova.

Utakmica nije dobro počela po Dinamo. Brzu akciju Šahtara u 13. minuti Alan Patrick završio je pogotkom iz blizine. No, Dinamo se brzo vratio u igru. Bruno Petković nije realizirao prvu priliku, kada mu je obranio Pjatov, ali jest u 25. minuti kada je nadskočio dvojicu suparničkih igrača i glavom pogodio za izjednačenje.

Dinamo je do kraja poluvremena bio bolji te su se dogodile dvije dvojbene situacije u gostujućem šesnaestercu kada startovi na Petkoviću i Ademiju nisu okarakterizirani kao jedanaesterci.

I na početku drugog poluvremena energičniji je bio hrvatski prvak, a fantastičnu je priliku za vodstvo imao Leovac u 59. minuti. Tada se okvir vrata ispriječio za vodstvo Dinama.

Nakon te velike prilike Šahtar je zagospodario maksimirskim travnjakom i bio je sve opasniji. Sve zaposleniji bio je Livaković, ali je Dinamov vratar sve nezgodne situacije, a bilo je vrlo opasno, sjajno rješavao. Primjerice, u 77. minuti Marlosu je obranio udarac s dva metra.

Inače, u 74. minuti Nikola Moro dobio je drugi žuti karton, ali je Dinamo kratko igrao s igračem manje jer je u 79. minuti pocrvenio i Marlos.

I u završnici je Dinamo dodao gas i još jednom razgalio sve svoje brojne navijače. Prvo je u 83. minuti Petković sjajno ostavio loptu natrčalom Ivanušecu koji je lijepo naciljao za 2:1, dok je u 89. minuti Olmo izvrtio polovicu Šahtarove obrane, a njegov je ubačaj dočekao Ademi i iz blizine zabio za 3:1.

Drama je tek tada dotakla vrhunac. Prvo je u 93. minuti Šahtar smanjio na 2:3, a na samom kraju sudačke nadoknade sudac Brych dosudio je jedanaesterac za goste nakon što je Theophile-Catherine udario ukrajinskog vratara Pjatova koji je došao u Dinamov šesnaesterac. Tete je preuzeo odgovornost i pogodio za kraj drame i konačnih 3:3.

Dinamo je igrao u sastavu: Livaković, Stojanović (od 72. Ivanušec), Theophile-Catherine, Perić, Dilaver, Leovac, Ademi, Moro, Olmo, Oršić (od 77. Đira), Petković (od 90. Kadzior).

U idućem kolu Dinamo gostuje kod Atalante. Taj je dvoboj na programu 26. studenoga.

Liga prvaka, skupina C (4. kolo): Dinamo - Šahtar 3:3 (Petković 25., Ivanušec 83., Ademi 89./Alan Patrick 13., Moraes 90.+3, Tete 90.+8), Atalanta - Manchester City 1:1

Redoslijed: 1. Manchester City 10, 2. Šahtar 5, 3. Dinamo 5, 4. Atalanta 1