Objavljeno: Uto 01.10.2019.

Liga prvaka: Srčani Dinamo hrabro pao na Etihadu

Hrvatski prvak Dinamo odigrao je hrabru utakmicu na Etihadu protiv engleskog prvaka Manchester Cityja. Domaćin je slavio s 2:0 u dvoboju drugog kola skupine C Lige prvaka.

Očekivano je od samog početka City preuzeo kontrolu utakmice, a Dinamo se opredijelio za obrambeni gard. Bilo je paničnih i loših reakcija Dinamove obrane u prvom poluvremenu, ali igrači engleskog prvaka nisu se snalazili u opasnim završnicama svojih akcija. Kao zadnji zid stajao je opet odlični vratar Dominik Livaković koji je prije svega nadmudrivao Sergija Agüera.

Propuštao je domaćin prilike, redali su se Agüero, Bernardo Silva, Gundogan je pogodio okvir vrata, no na poluvremenu je stajao početni rezultat 0:0.

Vrlo brzo početkom nastavka domaći trener Josep Guardiola u igru je uveo Sterlinga i to je dodatno pojačalo napadačku oluju Cityja.

Baš je Sterling bio strijelac u 66. minuti za 1:0, nakon asistencije Mahreza. Nakon toga trener Dinama Bjelica odlučio je napasti domaćina, uveo je Gavranovića i Atiemwena, ali Dinamo nije uspio ozbiljnije zaprijetiti.

I dalje je vatreno bilo u gostujućem šesnaestercu te je na kraju, u 95. minuti Philip Foden postigao gol za konačnih 2:0.

Dinamo je igrao u sastavu: Livaković, Stojanović, Dilaver, Perić, Theophile-Catherine (od 75. Gavranović), Leovac, Ademi, Moro, Olmo, Oršić (od 62. Gojak), Petković (od 84. Atiemwen).

Dinamu slijede dvije utakmice protiv Šahtara, prva u u gostima (22. listopada), a ukrajinska momčad u ovom je kolu svladala Atalantu u Milanu s 2:1 golom u 95. minuti.

Liga prvaka, skupina C (2. kolo): Manchester City - Dinamo 2:0 (Sterling 66., Foden 90.+5), Atalanta - Šahtar 1:2

Redoslijed: 1. Manchester City 6, 2. Dinamo 3, 3. Šahtar 3, 4. Atalanta 0