Objavljeno: Sri 16.09.2020.

Liga prvaka, treće pretkolo: Dinamo ispao od Ferencvarosa

Hrvatski prvak Dinamo nije uspio proći treće pretkolo Lige prvaka. U jednoj utakmici, u Budimpešti, s 2:1 slavio je Ferencvaros koji nastavlja svoj put u ovom elitnom natjecanju.

Dinamo se, pak, spušta u Europsku ligu gdje čeka suparnika u play-offu tog natjecanja.

Utakmica je počela šokantno za Dinamo. U prvom napadu mađarski je sastav poveo, a strijelac je bio Lovrencsics. No, hrvatskog prvaka taj pogodak nije uzdrmao, već je dobio dodatni motiv za napade.

Nakon jako dobrih prilika Ademija i Petkovića, dogodilo se izjednačenje, a autogol je u 23. minuti postigao Uzuni, donedavni igrač Lokomotive. Baš se Uzuni mogao proslaviti krajem prvog dijela, ali je u dva navrata nedostajala njegova uspješnija završnica.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorio Dinamo, ali Stojanović i Kastrati nisu uspjeli zabiti za potpuni preokret. I onda je u 65. minuti ponovno na scenu stupio Uzuni, ali ispred hrvatskih vrata. Iskoristio je pogrešku Gvardiola i zabio za 2:1 Ferencvarosa.

Do kraja Dinamo nije uspio izjednačiti. Dogodile su se tri prilike za to u zadnjih pet minuta, ali je Petković sporo reagirao, Jakić tek pokušao iz daljine, a precizan nije bio ni Gavranović.

Liga prvaka, treće pretkolo: Ferencvaros - Dinamo 2:1 (Lovrencsics 2., Uzuni 23.-ag, 65.)