Objavljeno: Uto 22.10.2019.

Liga prvaka: Vatreni remi Šahtara i Dinama u Harkivu

Izuzetno uzbudljiva, kvalitetna i napeta bila je utakmica trećeg kola skupine C Lige prvaka u Harkivu u kojoj su Šahtar i hrvatski prvak Dinamo odigrali utakmicu bez pobjednika (2:2).

Uz dosta obostranih prilika na kraju i jedni i drugi mogu žaliti za preostala dva boda. Dinamo nešto više...

Dinamo je spremno prihvatio posve otvorenu igru u Harkivu te su obje momčadi dominirale u određenim dijelovima susreta.

Izmjenjivale su se prilike na obje strane, a prvo se zatresla Dinamova mreža. U 16. minuti akciju je ukrajinskog sastava golom okrunio Konopljanka.

Nakon primljenog gola, Dinamo je preuzeo još veći rizik i potpuno je dominirao te zasluženo izjednačio u 25. minuti kada je nakon Oršićeve asistencije Olmo zabio za izjednačenje.

Nastavljena je igra gdje je svako malo bilo opasno u jednom od šesnaesteraca, a veliku je priliku, pak, Dinamo propustio na startu drugog poluvremena kada je prvo Oršić uzdrmao domaću vratnicu, a potom je sjajan udarac Olma još bolje zaustavio Pjatov.

No, ukrajinski je vratar napravio potpunu glupost u 58. minuti kada je bez ikakve potrebe srušio ispred sebe Gavranovića, a Oršić je topovski realizirao jedanaesterac za 2:1.

Potom je uslijedila bolja igra Šahtara koji je to razdoblje iskoristio za izjednačenje (Dodo), a bilo je još opasnih situacija pred Livakovićem, iako je najbolju priliku propustio Olmo kada je u 89. minuti pogodio domaći okvir vrata. Na kraju je završilo podjelom bodova te obje momčadi na ljestvici imaju po četiri boda.

Dinamo je igrao u sastavu: Livaković, Stojanović, Theophile-Catherine, Dilaver, Perić, Leovac, Ademi (od 68. Gojak), Moro, Olmo, Gavranović (od 62. Petković), Oršić (od 90. Ivanušec).

Iduću utakmicu Dinamo opet igra protiv Šahtara, ali na svom maksimirskom stadionu. Dvoboj je na rasporedu 6. studenoga.

Liga prvaka, skupina C (3. kolo): Šahtar - Dinamo 2:2 (Konopljanka 16., Dodo 75./Olmo 25., Oršić 60.-11m), Manchester City - Atalanta 5:1

Redoslijed: 1. Manchester City 9, 2. Dinamo 4, 3. Šahtar 4, 4. Atalanta 0