Objavljeno: Ned 29.05.2022.

Liga za popunu Prve HMNL: Torcida i Osijek novi prvoligaši

Odigrano je posljednje, šesto kolo Lige za popunu Prve HMNL, a novi prvoligaši su splitska Torcida i Osijek. Ovosezonski prvoligaški status izgubio je Šibenik 1983.

Torcida je rutinski obavila domaći posao te je ulazak u Prvu HMNL osigurala 7:2 pobjedom protiv Gorice. Četiri gola je postigao Družijanić, a tri Kuzmanić za splitsku momčad koja se vratila u prvoligaško društvo nakon 11 godina.

O drugom prvoligašu tako je odlučivao direktni dvoboj Šibenika 1983 i Osijeka, a gosti su na kraju slavili 6:5. Osječanima je bio dovoljan i bod za konačni cilj te su u 36. minuti imali vodstvo 5:3. No, Šibenčani su se vratili na 5:5 minutu prije kraja, ali do potpunog preokreta i ostanka u prvoligaškom društvu nisu stigli.

Liga za popunu Prve HMNL, 6. kolo: Torcida - Gorica 7:2, Šibenik 1983 - Osijek 5:6

Redoslijed: 1. Osijek 13 bodova, 2. Torcida 12, 3. Šibenik 1983 8, 4. Gorica 1