Objavljeno: Sri 24.11.2021.

LP mladih: Juniori Hajduka prošli i Minsk

Juniori Hajduka preskočili su novu prepreku u Ligi prvaka mladih. Nakon prolaska Škendije, predstavnika Sjeverne Makedonije, u drugom kolu kvalifikacija Hajduk je s ukupnih 4:1 bio bolji od Minska.

Prvu utakmicu u Splitu Hajduk je dobio s 3:0, dok je u uzvratu u Bjelorusiji, u pravim zimskim uvjetima, odigrao 1:1.

Bjeloruska momčad odlučnije je otvorila utakmicu te je bila nešto bolja u prvom poluvremenu, što je okrunila na samom kraju prvog dijela kada je Knjazev lijepo pogodio iz slobodnog udarca.

U nastavku su se mladi Splićani razbudili. Počele su se događati prilike i pred domaćim vratima, a juniori Hajduka su izjednačili u 72. minuti. Velik dio posla je napravio Hrgović, a strijelac je bio Filip Čuić koji je time postigao već šesti pogodak u četiri ovosezonske europske utakmice.

Hajduk sada čeka ždrijeb play-offa 14. prosinca, nakon kojeg će igrati protiv neke od drugoplasiranih momčadi iz dijela Lige prvaka koji se igra po skupinama. Hajduku tamo prijete Manchester City, PSG, Chelsea, Liverpool, Benfica, Inter, madridski Real i slični suparnici. Pobjednik tog ogleda play-offa, koji se igra u veljači iduće godine, plasirat će se u osminu finala ovog natjecanja.

LP mladih, 2. kolo (uzvratna utakmica): Minsk - Hajduk 1:1 (Knjazev 45.+1, Čuić 72.); Prva utakmica 0:3