Objavljeno: Uto 06.08.2019.

LP: Remi Dinama i Ferencvarosa na Maksimiru

Hrvatski prvak Dinamo u prvom je susretu trećeg pretkola Lige prvaka na Maksimiru odigrao 1:1 s mađarskim Ferencvarosom.

Odlično je započela utakmica za hrvatskog prvaka koji je od samoga starta preko Danija Olma i Brune Petkovića nizao vrlo dobre prilike stoga ni ne čudi što se na prvi pogodak u susretu nije dugo čekalo. Siguran je tako u sedmoj minuti bio jedan od najboljih igrača Dinama, mladi član španjolske U-21 reprezentacije, Olmo koji sjajnom ljevicom pogađa za domaćih 1:0.

Nastavio je Dinamo u napadačkom ritmu, pokušavali su zatim Amer Gojak i Dino Perić, dok Mađari po prvi puta ozbiljnije prijete u 17. minuti pokušajem iz kornera, no Dinamova je obrana sigurna.

Pokušali su Modri povećati vodstvo i pred sam kraj prvoga poluvremena, ukazao se Petković koji je pokušao zabiti škaricama, zaprijetio je i Izet Hajrović s desne strane, no promjene rezultata nije bilo te se na odmor odlazi s minimalnom prednošću hrvatskog prvaka.

U nastavak susreta Dinamo je također krenuo bolje od svog suparnika, no prvu ozbiljniju priliku u drugome dijelu ima Ferencvaros koji je pokušao do pogotka stići preko Oleksandra Zubkova, no Dominik Livaković skreće loptu u korner.

Konkretniji su tako Mađari u nastavku te u 60. minuti stižu do izjednačenja. Nakon pokušaja Tokmaca Nguena, kojeg brani Livaković, na loptu stiže David Siger, a iako je Perić izbacuje iz gola, priznat je pogodak za Ferencvaros koji tako osigurava pogodak u gostima.

Veliku priliku tek nekoliko minuta kasnije ne koristi, pak, Hajrović. Marin Leovac je ubacio s lijeve strane, Hajrović je ostao sam vrlo blizu suparničkog gola, no loptu šalje u vratnicu. Pokušavali su do kraja Modri i preko Olma i Lovre Majera i Marija Gavranovića, pritiskali su suparnika, no rezultat se nije promijenio te se u Mađarsku na uzvrat putuje s remijem 1:1.

Uzvratni susret na rasporedu je za tjedan dana, točnije, 13. kolovoza, u 20 sati.

Liga prvaka, treće pretkolo (prva utakmica): Dinamo - Ferencvaros 1:1 (Olmo 7./Siger 60.)