Objavljeno: Uto 13.08.2019.

LP: Uvjerljiva pobjeda Splićanki za kraj kvalifikacija

Nakon što su u uvodna dva kola kvalifikacija za Ligu prvakinja, u skupini 4, poražene od Zhytlobuda Harkiv 2:3 i Minska 1:2 te tako izgubile mogućnost plasmana u samo natjecanje, hrvatske prvakinje u posljednjem su kolu s uvjerljivih 7:2 bile bolje od Bettembourga.

Splićanke su povele u sedmoj minuti preko Tee Pedić da bi Ana Dujmović i Sonia O'Neill ubrzo odvele svoju ekipu do 4:0 vodstva. U 33. smanjuje Kate Thill, Pedić na suprotnoj strani uzvraća četiri minute kasnije svojim drugim pogotkom u susretu, a do odlaska na odmor Thill također bilježi drugi zgoditak.

Nastavak je donio nove pogotke Hrvatica te do konačnih 7:2 Split predvode Andreja Valušek te Dujmović svojim trećim golom u utakmici.

Hrvatska ekipa tako je kvalifikacijsku skupinu 4 zaključila na trećem mjestu s pobjedom i dva poraza te tri osvojena boda. Minsk je osvojio skupinu sa stopostotnim učinkom, Zhytlobud Harkiv je drugi sa šest bodova, a Bettembourg posljednji bez osvojenog boda.

Kvalifikacije za Ligu prvakinja, skupina 4, 3. kolo: Bettembourg - Split 2:7 (Thill 33., 43./Pedić 7., 37., Dujmović 21., 30., 64., O'Neill 28., Valušek 57.)