Objavljeno: Ned 09.05.2021.

Međunarodni turnir Vlatko Marković: Hrvatska U-15 pobjednik

Hrvatska reprezentacija do 15 godina osvojila je treći po redu Međunarodni turnir Vlatko Marković. U finalnom susretu, koji je odigran u Karlovcu, Hrvatska U-15 je s 5:3, nakon jedanaesteraca, bila bolja od vršnjaka iz Rusije.

Osnovni dio finala okončan je uz 1:1. Hrvatska U-15 je povela golom Mare Kosovića u 17. minuti, dok je izjednačio Topinka u 31. minuti.

Tijekom jedanaesteraca svi hrvatski igrači su bili precizni (Majić, Perić, Kujundžić i Vušković), dok je hrvatski vratar Hlapčić obranio dva udarca ruskih igrača.

Spomenimo da je Maro Kosović najbolji strijelac turnira, kao što je i Jan Hlapčić proglašen za najboljeg vratara turnira.

Međunarodni turnir Vlatko Marković, finale: Hrvatska U-15 - Rusija U-15 1:1, jedanaesterci 5:3 (Kosović 17./Topinka 31.)

Utakmica za 3. mjesto: Bjelorusija - Litva 1:0

Utakmica za 5. mjesto: Bosna i Hercegovina - Bugarska 3:1

Utakmica za 7. mjesto: Albanija - Sjeverna Makedonija 0:0, jedanaesterci 4:2