Objavljeno: Pet 17.07.2020.

Modrić asistirao, Real je novi prvak Španjolske

Kolo prije kraja sezone nogometaši madridskog Reala osigurali su naslov prvaka u španjolskoj Primeri.

Za to im je bila dovoljna domaća pobjeda protiv Villarreala od 2:1 te je Real Madrid došao do 34. naslova prvaka u Primeri, odnosno, prvoga nakon 2017. godine.

Barcelona je u ovom kolu izgubila domaću utakmicu od Osasune i prije posljednjih 90 minuta Real Madrid na vrhu ljestvice ima velikih plus sedam bodova u odnosu na Katalonce.

Novu dojmljivu utakmicu odigrao je hrvatski reprezentativac Luka Modrić koji je asistirao Benzemi kod prvog pogotka u 29. minuti. Kasnije je Benzema zabio još jedan gol.

Dodajmo da je Mallorca izgubila s 1:2 domaću utakmicu od Granade te se vraća u drugoligaško društvo. Ove sezone je hrvatski napadač Ante Budimir s 12 pogodaka bio uvjerljivo najbolji strijelac Mallorce.