Objavljeno: Sri 07.08.2019.

Nesretan poraz Splićanki na otvaranju kvalifikacija za LP

Igračice Ženskog nogometnog kluba Split ipak nisu uspjele napraviti iznenađenje u ukrajinskom Harkivu, iako su bile na korak do toga.

Na otvaranju kvalifikacija za Ligu prvakinja poražene su rezultatom 2:3 od domaćeg predstavnika Zhytlobuda.

Trener Božidar Miletić na noge ukrajinskih prvakinja poslao je sljedećih 11 igračica: na vratima Brazilka Alves, u zadnjoj liniji Smiljković, Bošnjak, Bukač i Pedić, ispred njih Lubina i Bošnjak, dok su napadačku četvorku činile Dujmović, Conjar, Valušek i Predanić.

Utakmica nije mogla bolje početi. Već u 40. sekundi igre kapetanica Anela Lubina šokirala je Saninu na vratima Harkiva topovskim projektilom u same rašlje za veliko slavlje Splićanki.

Ukrajinke su zatim uzele posjed i izjednačile desetak minuta kasnije. Apanašenko je pucala visoko iz slobodnog udarca, Alves odbila u gredu, ali je lopta ipak prešla gol liniju za 1:1.

A onda još jedan šok za sve prisutne na pomoćnom igralištu stadiona Metalist. Tea Pedić ubacila se iza zadnje linije i pod prekršajem vratila vodstvo Splićankama.

Nažalost, hrvatske predstavnice nisu uspjele izdržati do kraja. U 90. i 93. minuti precizna je bila Apanašenko.

Kvalifikacije za Ligu prvakinja, 1. kolo: ŽNK Split - Zhytlobud Harkiv 2:3 (Lubina 1., Pedić 30./Apanašenko 12., 90., 90.+3)