Objavljeno: Sub 07.12.2019.

Perišić strijelac, pad Bayerna u derbiju

U derbi susretu 14. kola njemačke Bundeslige nogometaši Borussije su u Mönchengladbachu svladali minhenski Bayern 2:1.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić u igru je ušao u 20. minuti, umjesto ozlijeđenog Tolissa, te je početkom drugog poluvremena bio strijelac prvog pogotka na susretu. Primio je Perišić majstorski loptu od Müllera, okrenuo se i ljevicom potegnuo prema suparničkim vratima te pogodio za 1:0.

No, u nastavku susreta domaća je Borussia okrenula rezultat, a do pobjedonosnog pogotka došla je u 92. minuti, kada je imala i igrača više, a strijelac je bio Bensebaini iz jedanaesterca.

Za Perišića je to bio četvrti pogodak u sezoni za Bayern. Jedan je postigao u Ligi prvaka, a tri u Bundesligi.