Objavljeno: Ned 19.07.2020.

Posljednje mjesto u Drugoj ligi popunila Opatija

Nakon sinjskog Junaka, posljednje mjesto u Drugoj ligi iduće sezone popunila je Opatija koja je u uzvratu na Kantridi svladala Mladost iz Petrinje s 3:1. Prva utakmica u Petrinji je završila bez golova.

Zasluženo je Opatija ispunila veliki cilj jer je bila bolja od suparnika, pogotovo u prvom poluvremenu. Inače, za vodstvo Opatije u uzvratu je bio zaslužan Ivor Weitzer i njegova prava majstorija u 29. minuti kada je s 20 metara, potpuno iskosa, pogodio iz slobodnog udarca u bliži kut za 1:0.

Mogla je Opatija povesti i s dva gola razlike, no u 74. minuti se dogodilo izjednačenje kada je pogodio Marović. Mladost se nadala preokretu jako kratko jer samo dvije minute kasnije Opatija je opet vodila, a novi junak je bio Jukičić koji je pogodio za 2:1.

Priča je i definitivno zaključena u 90. minuti kada je Rudan pogodio za 3:1 nogometaša iz Opatije.

Kvalifikacije za popunu Druge lige (uzvrat): Opatija - Mladost Petrinja 3:1 (Weitzer 29., Jukičić 76., Rudan 90./Marović 74.); Prva utakmica: 0:0