Objavljeno: Pet 01.02.2019.

Prijateljska, futsal: Kazahstan s 2:1 bolji od Hrvatske

Hrvatska futsalska reprezentacija odigrala je u petak prvu od dvije prijateljske utakmice protiv Kazahstana, jedne od najjačih europskih i svjetskih reprezentacija. Dvoboj u Almatyju završio je pobjedom Kazahstanaca 2:1.

Kazahstanci su dominirali tijekom ogleda, pogotovo u prvom poluvremenu, a u završnici tog dijela igre domaćin je i poveo.

Sjajnu, brzu i preciznu akciju pogotkom je zaključio Čengiz Jesenamanov za 1:0. No, Hrvatska je vrlo brzo, početkom nastavka, izjednačila i to odličnom reakcijom vratara Žarka Luketina koji je pogodio praznu suparničku mrežu za 1:1.

Do kraja je domaća reprezentacija ponovno dominirala, iako su i hrvatski reprezentativci bivali sve hrabriji, a dvije minute prije kraja novu lijepu akciju Biržan Orazov okrunio je golom za konačnih 2:1.

Drugu prijateljsku utakmicu ove će dvije reprezentacije odigrati tijekom subote.

Prijateljska utakmica, futsal: Kazahstan - Hrvatska 2:1