Objavljeno: Ned 14.07.2019.

Prijateljske: Al Ahli s 3:2 slavio u Varaždinu

Novi hrvatski prvoligaš Varaždin odigrao je u nedjelju, na domaćem terenu, prijateljsku utakmicu protiv Al Ahlija, kluba iz Saudijske Arabije kojeg vodi hrvatski trener Branko Ivanković. Pobijedio je Al Ahli s 3:2.

Varaždin je poveo pogotkom Marka Stolnika u 16. minuti, no gosti s Bliskog istoka uzvratili su s tri pogotka do kraja poluvremena (Al Soma u 19., Al Moqahwi u 26. i Asiri u 29. minuti) te se s 3:1 za goste otišlo na odmor.

U nastavku je hrvatski prvoligaš smanjio na 2:3 golom Matije Kolarića u 56. minuti te je imao još prilika za izjednačenje (čak i za pobjedu), no do kraja se rezultat nije mijenjao i gosti iz Saudijske Arabije su slavili.

Prijateljska utakmica: Varaždin - Al Ahli 2:3 (Stolnik 16., Kolarić 56./Al Soma 19., Al Moqahwi 26., Asiri 29.)