Objavljeno: Sub 22.06.2019.

Prijateljske: Dinamo na premijeri svladao Olimpiju

Hrvatski prvak, zagrebački Dinamo, pobjedom je otvorio pripremno razdoblje uoči nove sezone.

Zbog jake kiše u Zagrebu utakmica je s Hitrec Kacian stadiona preseljena na maksimirski stadion, a Dinamo je s 2:1 svladao ljubljansku Olimpiju.

Nakon sporog prvog poluvremena, u kojem je bolji dojam ostavila slovenska momčad, u nastavku se zaigralo daleko bolje, pogotovo Dinamo, koji je poveo golom Marija Šituma u 55. minuti udarcem s bijele točke.

Kidrič je dobro reagirao na odbijenu loptu te je u 67. minuti izjednačio na 1:1, no samo tri minute kasnije dogodio se najljepši trenutak dvoboja i odluka. Mario Ćuže je s petnaestak metara sjajno opalio volej udarac i pogodio za konačnih 2:1.

Prijateljska utakmica: Dinamo - Olimpija 2:1 (Šitum 55.-11m, Ćuže 70./Kidrič 67.)