Objavljeno: Pet 21.06.2019.

Prijateljske: Hajduk pobijedio slavljenika Solin s 4:1

U petak je hrvatski drugoligaš Solin prijateljskim ogledom protiv Hajduka proslavio svoju veliku obljetnicu, 100. rođendan.

Veliki broj gledatelja popratio je utakmicu koja je završila pobjedom splitske momčadi 4:1. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u nastavku je Hajduk potpuno dominirao i na kraju uvjerljivo slavio.

Stanko Jurić bio je prvi strijelac za Hajduk na ovom susretu, u 24. minuti, no 12 minuta kasnije izjednačio je Mario Barišić.

U nastavku je lopta doslovno stalno bila u nogama igrača Hajduka, a utakmicu je odlučio mladi 19-godišnji Tonio Teklić s dva brza pogotka (u 57. i 59. minuti), dok je nakon lijepe akcije gostiju, u 72. minuti Adam Gyurcso, na asistenciju Jaira, postavio konačnih 4:1.

Prijateljska utakmica: Solin - Hajduk 1:4 (Barišić 36./Jurić 24., Teklić 57., 59., Gyurcso 72.)