Objavljeno: Pon 25.03.2019.

Prijateljske: Hrvatska U-21 remizirala kod Italije U-21

Kao priprema za skorašnje Europsko prvenstvo reprezentacije Italije i Hrvatske do 21 godine starosti odigrale su u Frosinoneu prijateljsku utakmicu.

Utakmica je završila bez pobjednika (2:2), iako je Italija vodila 2:0, a i objektivno je ostavila dosta bolji dojam od hrvatskog sastava koji je bio oslabljen neigranjem Vlašića, Brekala i Ćalete-Cara.

Nakon prvih 45 minuta, Italija U-21 vodila je 2:0 golovima Bastonija (22.) i Locatellija (26.). Imala je Italija još prilika u prvom poluvremenu u kojem je potpuno dominirala, dok je u nastavku uslijedila posve otvorena utakmica s brojnim prilikama na obje strane. Mladi su Hrvati zaigrali mnogo bolje i odlučnije u nastavku...

Hrvatska je tako izjednačila odličnim pogotkom Alena Halilovića s 20-ak metara u 59. minuti, dok je u 78. gol za 2:2 dao Branimir Kalaica iz gužve nakon kornera. Italija je, pak, propustila veliki broj prilika, a svakako treba istaknuti hrvatskog vratara Grbića koji se potpuno razbranio u drugom poluvremenu.

Prijateljska utakmica: Italija U-21 - Hrvatska U-21 2:2 (Bastoni 22., Locatelli 26./Halilović 59., Kalaica 78.)