Objavljeno: Sri 18.05.2022.

Prijateljske: Remi Rijeke i Ukrajine na Rujevici

Nogometaši Rijeke i ukrajinske reprezentacije odigrali su na Rujevici prijateljsku utakmicu koja je završila miroljubivo 1:1. Sav prihod s ove utakmice hrvatski prvoligaš će proslijediti Ukrajini kao pomoć uslijed ruske invazije na tu zemlju.

U zanimljivom susretu bolje se igralo u prvom dijelu kada su i postignuta oba pogotka. Prvo je Denis Garmaš zabio za 1:0 Ukrajine u 23. minuti, dok je u 36. izjednačio Josip Drmić. Asistirao mu je Matej Vuk koji je prethodno pogodio vratnicu.

Rijeka je u 84. minuti imala šansu za pobjedu, ali je Stojković tom prilikom pogodio okvir ukrajinskih vrata.

Podsjetimo kako su ranije Dinamo i Hajduk također priredili humanitarne dvoboje protiv najpoznatijih ukrajinskih momčadi. Dinamo je ugostio imenjaka iz Kijeva na Maksimiru, dok je Hajduk odigrao utakmicu protiv Šahtara na Poljudu.

Prijateljska utakmica: Rijeka - Ukrajina 1:1 (Drmić 36./Garmaš 23.)