Objavljeno: Sub 25.01.2020.

Prijateljske: Rijeka s 4:2 bolja od Olimpije

U subotu su nogometaši Rijeke na svom stadionu dočekali ljubljansku Olimpiju, vodeću momčad slovenskog prvenstva, te je taj pripremni ogled završio slavljem hrvatske momčadi od 4:2.

Rijeka je povela nakon deset minuta igre, a za 1:0 pogodio Darko Velkovski. No, uzvrat Ljubljančana bio je brz pa je samo pet minuta kasnije hrvatski napadač Ante Vukušić, inače prvi ovosezonski strijelac Olimpije, postigao gol za 1:1.

U nastavku je Rijeka unutar samo sto sekundi zabila dva gola za 3:1 (Andrijašević i Čolak), dok je pet minuta prije kraja Čolak svojim drugim golom podebljao vodstvo na 4:1. U samoj završnici Portugalac Lupeta smanjio je na konačnih 4:2.

Za Rijeku je ovo bila posljednja provjera prije nastavka sezone koja za nju počinje iduće subote gostovanjem kod Lokomotive.

Prijateljska utakmica: Rijeka - Olimpija 4:2