Objavljeno: Uto 11.06.2019.

Prijateljske: Tunis u Varaždinu bolji od Hrvatske

Hrvatski nogometaši poraženi su u prijateljskom susretu u Varaždinu. Tunis je pred osam tisuća gledatelja svladao svjetske doprvake s 2:1.

Nakon uspješno obavljenog posla u kvalifikacijama i pobjede protiv Walesa, Hrvatska je u ispremiješanom sastavu odigrala vrlo slabo prvo i dosta bolje drugo poluvrijeme, no to je na kraju rezultiralo porazom.

U prvom poluvremenu hrvatski nogometaši uistinu ništa nisu pokazali. I da nije bilo raspoloženog vratara Simona Sluge, ali i nespretnosti samih Tunižana, vodila bi afrička reprezentacija i s više od 1:0.

U 16. minuti Tunis je poveo 1:0 pogotkom Badrija, a još je nekoliko puta hrvatska obrana izgledala raspadnuto pred naletima Tunižana koji su vrlo ozbiljno prijetili iz kontri.

No, u prvoj akciji u drugom poluvremenu Hrvatska je izjednačila. Odlično je u suparničkom šesnaestercu reagirao Bruno Petković te je izjednačio na 1:1 i automatski unio dašak pozitivnih vibracija u hrvatsku igru.

Dosta bolje je Hrvatska igrala u nastavku, ali je i dalje curilo u obrani zbog čega su Tunižani nastavili prijetiti, a hrvatski vratar Sluga spašavati. No, nije uspio riječki vratar spasiti gol u 69. minuti kada je Sliti realizirao jedanaesterac za 2:1 Tunisa, nakon što je lopta u šesnaestercu u ruku pogodila Domagoja Vidu.

Do kraja dvoboja, po ljetnoj oluji, Hrvatska je potpuno dominirala. Imala je Dalićeva momčad nekoliko prilika za pogodak i spašavanje od poraza, no to se ipak nije dogodilo.

Hrvatska je igrala u sastavu: Sluga, Melnjak, Vida, Lovren, Benković, Badelj, Kovačić, Pašalić, Brekalo, Kramarić, Petković. Još su igrali: Bartolec, Brozović, Perišić, Halilović, Modrić

Prijateljska utakmica: Hrvatska - Tunis 1:2 (Petković 46./Badri 16., Sliti 69.-11m)