Objavljeno: Čet 15.11.2018.

Prijateljske, U-21: Sjajna Hrvatska remizirala s Francuskom u Beauvaisu

U Beauvaisu kraj Pariza reprezentacije Francuske i Hrvatske do 21 godine starosti odigrale su prijateljsku utakmicu u kojoj nije bilo pobjednika. Završilo je 2:2.

Hrvatska U-21 predstavila se u izuzetno dobrom izdanju. Malo je nedostajalo i da igrači Nenada Gračana slave jer su vodili 2:1 do osam minuta prije kraja kada je za konačnih 2:2 zabio Bamba.

Igralo se vrlo otvoreno od samog početka, a konkretniji su na startu bili domaći igrači koji su i postigli prvi pogodak u 14. minuti (Mateta). No, Hrvatska U-21 polako se oslobađala pritiska i bivala sve opasnija.

Prvo je Alen Halilović sjajno naciljao i s 20-ak metara pogodio okvir francuskih vratiju, no zato je u 36. minuti isti igrač pogotkom za 1:1 okončao vrlo lijepu hrvatsku akciju.

Lijepu su akciju mladi Hrvati organizirali i u 55. minuti kada je Bradarić sjajno centrirao, a Uremović gromovito glavom zabio za 2:1.

Potom je Francuska žestoko stisnula, a Hrvatsku je spašavao odlični vratar Grbić sve do 82. minute i gola Bambe za 2:2.

Prijateljska utakmica: Francuska U-21 - Hrvatska U-21 2:2 (Mateta 14., Bamba 82./Halilović 36., Uremović 55.)