Objavljeno: Pet 05.04.2019.

Prva HMNL: Crnica kao posljednja osigurala doigravanje

U pretposljednjem, 21. kolu Prve HMNL postalo je poznato i ime posljednjeg, osmog kluba koji je osigurao doigravanje. U pitanju je šibenska Crnica koja je skoro propustila vodstvo 5:0 u Slavonskom Brodu (završilo je 5:4). Pet minuta prije kraja Crnica je vodila s pet golova razlike (dva je pogotka postigao Vuković), no Brod 035 u završnici je zabio čak četiri gola (Ivanagić, Munjiza, Petrović i Bundavica), ali do remija ipak nije došao.

Crnica je osigurala doigravanje i uslijed poraza Alumnusa od Futsal Dinama (3:6). Sedam minuta prije kraja tog dvoboja rezultat je bio 3:3, ali su tada domaćinu presudili Čekol (dva pogotka) i Kanjuh (jedan).

Futsal Dinamo je tako ostao u borbi za drugo mjesto, kojem se približio Square laganom domaćom pobjedom od 8:1 protiv Osijek Kelmea. Prvi strijelac Dubrovčana bio je Haron Džanković s dva pogotka.

Vrgorac i Split odigrali su bez pobjednika 3:3 u utakmici gdje su gosti vodili 3:1. No, Luka Suton i Jelavić pogađali su za 3:3. Istim je rezultatom završio dvoboj Jesenja i Uspinjače Gimke u kojem je dva pogotka za goste postigao Koturović.

Prvak Novo Vrijeme Apfel rutinski je obavio gostovanje u Splitu te je upisao novu pobjedu. Ovaj put 2:0 kod Universitasa golovima Osredkara i Babića.

Prva HMNL, 21. kolo: Brod 035 - Crnica 4:5, Universitas Split - Novo Vrijeme Apfel 0:2, Alumnus - Futsal Dinamo 3:6, Jesenje - Uspinjača Gimka 3:3, Vrgorac - Split 3:3, Square - Osijek Kelme 8:1

Redoslijed: 1. Novo Vrijeme Apfel 55, 2. Square 42, 3. Futsal Dinamo 40, 4. Vrgorac 38, 5. Uspinjača Gimka 34, 6. Universitas 33, 7. Split 29, 8. Crnica 27, 9. Alumnus 22, 10. Brod 035 14, 11. Jesenje 9, 12. Osijek Kelme 6