Objavljeno: Pet 29.11.2019.

Prva HMNL: Crnica pobijedila prvaka Novo Vrijeme Apfel

U sedmom kolu Prve HMNL dogodio se prvi ovosezonski poraz aktualnog prvaka Novog Vremena Apfel. Nakon igranja Elitne runde Lige prvaka, Makarani su se vratili domaćim obvezama te su poraženi na gostovanju u Šibeniku kod Crnice 2:4. Vodili su Šibenčani nakon pola sata igre 3:1 golovima Subotića, Perića i Šamije. Šest minuta prije kraja Bajrušović je gostima vratio nadu i zabio za 2:3, no točku na i ovog susreta stavio je Protega u posljednjim trenucima kada je zabio za 4:2.

Odlična sezona za novog prvoligaša Olmissum se nastavlja pa je tako omiška momčad, kao domaćin, u dvoboju sedmog kola svladala Split 3:2. Vodili su Splićani 2:0 nakon sedam minuta igre (Perić i Tešija), ali je Olmissum okrenuo taj minus. Dva je gola postigao Nikola Pavić za 2:2, dok je u 32. minuti pogodak odluke dao Jurić.

Izgleda kako iz krize izlazi Uspinjača Gimka koja je s 5:4 svladala Vrgorac. Vodio je Vrgorac na poluvremenu 3:2, ali domaćin je sve okrenuo u svoju koristi i to najviše zaslugama Postružina i Mataje koji su zabili po dva gola. Martinac je, pak, bio trostruki strijelac za goste. Za Uspinjaču Gimku to je bila premijerna ligaška pobjeda u sezoni.

Square je s 8:4 svladao Alumnus u ogledu gdje su Dubrovčani imali stalnu prednost (na poluvremenu 3:0).

Prva HMNL, 7. kolo: Uspinjača Gimka - Vrgorac 5:4, Square - Alumnus 8:4, Crnica - Novo Vrijeme Apfel 4:2, Olmissum - Split 3:2

Subota (30.11.): Universitas Split - Futsal Dinamo (18:30 sati)

Redoslijed: 1. Novo Vrijeme Apfel 15 (-1), 2. Olmissum 15, 3. Square 13 (-1), 4. Crnica 13, 5. Alumnus 10, 6. Universitas Split 9 (-1), 7. Vrgorac 7, 8. Futsal Dinamo 5 (-1), 9. Uspinjača Gimka 5, 10. Split 2