Objavljeno: Ned 04.11.2018.

Prva HMNL: Crnica u gostima bolja od Uspinjače Gimke

Šibenska Crnica ostvarila je vrijednu pobjedu na gostovanju u Zagrebu, u ogledu petog kola Prve HMNL. Crnica je s 4:3 pobijedila Uspinjaču Gimku. Ujedno su Šibenčani na ljestvici prestigli nedjeljnog suparnika i stigli uz bok trećeplasiranom Vrgorcu. Cijelu utakmicu Crnica je vodila (golovi Vukovića, Vukičevića, Perića i Radića), a nakon što je Čirjak pet minuta prije kraja smanjio na 3:4, u preostalom vremenu domaćin ipak nije stigao do boda.

Jesenje je bilo blizu premijerne prvoligaške pobjede. Vodilo je 2:1 protiv Alumnusa do 39. minute, no u samoj završnici gostima je bod osigurao Ante Matan.

Prva HMNL, 5. kolo: Uspinjača Gimka - Crnica 3:4, Jesenje - Alumnus 2:2, Square - Brod 035 7:0, Split - Futsal Dinamo 2:2, Osijek Kelme - Novo Vrijeme Apfel 1:6, Vrgorac - Universitas Split 2:2

Redoslijed: 1. Novo Vrijeme Apfel 13, 2. Square 13, 3. Vrgorac 8, 4. Crnica 8, 5. Uspinjača Gimka 7, 6. Alumnus 7, 7. Universitas Split 7, 8. Futsal Dinamo 6, 9. Split 4, 10. Brod 035 4, 11. Osijek Kelme 3, 12. Jesenje 2