Objavljeno: Uto 03.05.2022.

Prva HMNL, doigravanje: Square preko Futsal Dinama do polufinala

Kao posljednji, polufinale doigravanja Prve HMNL osigurali su igrači Squarea koji su u trećem, odlučujućem susretu, pobijedili Futsal Dinamo 5:3 na domaćem terenu u Dubrovniku.

Iznimno uzbudljivo i kvalitetno bilo je prvo poluvrijeme, nakon kojeg je domaćin imao prednost 4:3. Nakon samo četiri minute igre, Square je poveo 2:0 zahvaljujući golovima Duvančića i Kuraje. No, gosti nisu potonuli, već su uzvratili na isti način, a na 2:2 su izjednačili Novak i Mužar.

No, do kraja prvog dijela su uslijedila nova dva domaća gola. Prvo je nakon sjajnog solo prodora gostujuću mrežu zatresao Kuraja, dok je potom Gassmann doveo domaćina u vodstvo od 4:2. Neposredno prije odmora Novak je zabio svoj drugi gol za 3:4.

U nastavku se igralo mnogo tvrđe i opreznije, a odluka o pobjedniku dogodila se dvije minute prije kraja kada je Perović postavio konačnih 5:3.

U polufinalu će Square igrati protiv Futsal Pule te će pulski sastav imati prednost domaćeg terena. U drugom polufinalu se sastaju Olmissum i Novo Vrijeme, a prednost domaćeg terena imat će aktualni prvak Olmissum.

Prva HMNL, doigravanje (četvrtfinale, treća utakmica): Square - Futsal Dinamo 5:3 (Square je dobio seriju s 2:1)