Objavljeno: Ned 29.05.2022.

Prva HMNL, finale: Novo Vrijeme treći put prvak Hrvatske

Igrači Novog Vremena pobijedili su u finalnoj seriji doigravanja Prve HMNL s 3:1 Futsal Pulu te su po treći put postali prvaci Hrvatske. Ranije je klub iz Makarske bio najbolji u sezonama 2017./18. i 2018./19.

Infarktna je bila četvrta utakmica finala u kojoj je Novo Vrijeme vodilo 3:1, nakon dva pogotka Luke Sutona i jednog Jelavića. No, gosti su brzopotezno uzvratili tijekom drugog poluvremena te su od 26. do 30. minute zabili tri gola za preokret u 4:3. Strijelci su bili Dean Moravac, Bilić i Šulentić.

Pulski sastav je imao 2:2 u seriji do sedam sekundi prije kraja kada je domaćin na osnovu akumuliranih prekršaja dobio priliku izjednačiti iz deseterca te je Jelavić bio siguran za 4:4, a na isti način je utakmica odlučena u drugom produžetku.

Novi deseterac, opet Toni Jelavić i ovaj put za 5:4, i veliko slavlje u Makarskoj je moglo početi.

Prva HMNL, doigravanje (finale, četvrta utakmica): Novo Vrijeme - Futsal Pula 4:4, produžeci 5:4 (Novo Vrijeme je pobijedilo u seriji s 3:1)