Objavljeno: Pet 13.05.2022.

Prva HMNL: Futsal Pula u finalu, Olmissum i Novo Vrijeme igraju treću

Igrači Futsal Pule prvi su finalisti ovosezonskog doigravanja Prve HMNL. Pulska momčad pobijedila je Square i u gostima te je uz 2:0 u seriji izborila finale.

U Dubrovniku je Futsal Pula slavila 4:3, iako je odmah na startu Square poveo golom Duvančića. No, brzopotezno je izjednačio Dean Moravac, a nakon toga su Luketin, Mataja i Baisel zabijali za velikih 4:1 gostiju.

Do kraja je Square uspio izrežirati dramatičnu završnicu ogleda. Prvo je zabio Hrkać, a potom i Duvančić 33 sekunde prije kraja za 3:4, no domaćin dalje od toga nije uspio doći.

Pulski sastav još uvijek čeka suparnika u finalu, budući da će Olmissum i Novo Vrijeme igrati treću utakmicu, odnosno, majstoricu u Omišu.

Novo Vrijeme je slavilo u prvom susretu, u gostima, ali je prvak Olmissum uzvratio u drugom ogledu te je pobijedio u Makarskoj 3:1. Nakon prvog poluvremena je rezultat bio 1:1. Gol za domaćina je dao Jelavić, a za goste Dickson. Utakmica je riješena u zadnjih deset minuta, a strijelci za slavlje aktualnog prvaka su bili Perišić i Sekulić.

Prva HMNL, doigravanje (polufinale, druge utakmice): Square - Futsal Pula 3:4 (Futsal Pula je dobila seriju s 2:0), Novo Vrijeme - Olmissum 1:3 (serija je izjednačena na 1:1)