Objavljeno: Pet 09.11.2018.

Prva HMNL: Novo Vrijeme Apfel slavilo u derbiju protiv Squarea

Novo Vrijeme Apfel pobijedilo je dubrovački Square 6:4 u derbi utakmici šestog kola Prve HMNL. Aktualni prvak Novo Vrijeme Apfel sada je tako samostalno na samom vrhu ljestvice.

Prave rezultatske neizvjesnosti nije bilo jer su Makarani vodili 5:1 u 26. i 6:2 u 37. minuti. Na samom kraju su gosti tek uljepšali poraz s dva gola. Prvo ime susreta bio je De Santana Brito Lucas s tri gola, dok je za domaćina još dva gola postigao Osredkar, a jedan je dodao Musinov.

Futsal Dinamo je s 5:1 pobijedio Osijek Kelme, iako su Osječani poveli. No, dva gola Matije Rajha i po jedan Penave, Grcića i Kanjuha okrenuli su rezultat na stranu favoriziranog Dinama.

Trećeplasirani Vrgorac je s čak 8:2 slavio u Slavonskom Brodu. Igrač utakmice bio je Duško Martinac s četiri postignuta pogotka.

Alumnus je u Šibeniku protiv Crnice vodio 4:1, no domaćin je u posljednjih 11 minuta postigao tri gola (Subotić, Vuković i Šamija) i time došao do boda.

U ogledu dva nova prvoligaša Universitas je u Splitu pobijedio Jesenje 4:1.

Prva HMNL, 6. kolo: Universitas Split - Jesenje 4:1, Futsal Dinamo - Osijek Kelme 5:1, Crnica - Alumnus 4:4, Novo Vrijeme Apfel - Square 6:4, Brod 035 - Vrgorac 2:8

Subota (10.11.): Uspinjača Gimka - Split (17:30 sati)

Redoslijed: 1. Novo Vrijeme Apfel 16, 2. Square 13, 3. Vrgorac 11, 4. Universitas Split 10, 5. Futsal Dinamo 9, 6. Crnica 9, 7. Alumnus 8, 8. Uspinjača Gimka 7 (-1), 9. Split 4 (-1), 10. Brod 035 4, 11. Osijek Kelme 3, 12. Jesenje 2